Profilaktyka raka piersi

Profilaktyka raka piersi

Co robić, aby skutecznie chronić się przed rakiem piersi? Przede wszystkim zapisać się na bezpłatne badanie mammograficzne, które pozwala wykryć nawet najmniejsze zmiany! Profilaktyka w tym zakresie zmniejsza umieralność z powodu raka piersi aż o ok. 30%.

Dlaczego tak ważna jest profilaktyka?

Rak piersi to jeden z najgroźniejszych chorobowych wrogów dla kobiet w Polsce. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory i jest przyczyną około 14% zgonów u kobiet. W początkowym okresie ten rodzaj nowotworu nie daje żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest uleczalny.

Jak wygląda badanie i jak się na nie zapisać?

Badanie mammograficzne jest bezpieczne i trwa niecałe 10 minut. Podczas badania wykonywane są dwa zdjęcia każdej piersi. W celu uzyskania wysokiej jakości zdjęć, konieczne jest uciśnięcie piersi podczas badania, jest to jednak jedynie chwilowy dyskomfort. Jeśli twoje badanie mammograficzne wykaże jakiekolwiek nieprawidłowości, specjaliści z Centrum Chorób Piersi DCOPiH możliwie szybko skontaktują się z tobą i wyjaśnią charakter tych zmian. W razie potrzeby zajmą się również ich kompleksowym leczeniem.

Aby zapisać się na badanie wystarczy zadzwonić do DCOPiH – tel. 71 368 95 66, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-14:30.
Badania odbywają się w Centrum Chorób Piersi - BREAST UNIT w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, Budynek A2, Parter, Mammografia Profilaktyczna - Strefa różowej wstążki lub skontaktować się z jedną z poniższych placówek medycznych.

Pełna lista placówek dostępna jest tutaj: Zobacz listę

Kto powinien wykonać badanie?

Każda kobieta w wieku 50-69 lat powinna dla własnego zdrowia
i bezpieczeństwa wykonywać mammografię co 2 lata.

 

 

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii z siedzibą pl. Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław. Państwa dane będziemy przetwarzać w celu obsługi kierowanej do nas korespondencji oraz wyjaśnienia sprawy, której korespondencja dotyczy. Więcej informacji na temat przetwarzania przez nas danych osobowych znajdą Państwo na naszej stronie www.dcopih.pl w zakładce „Ochrona danych osobowych”.

  Pozostałe badania

  Rak szyjki macicy

  Poświęć 10 minut, by skorzystać z badania cytologicznego, które jest bezpieczne i bezbolesne.

  Zapisz się na bezpłatne badanie

  Rak jelita grubego

  Wypełnij formularz i bez wychodzenia z domu wykonaj test na krew utajoną w kale.

  Zapisz się na bezpłatne badanie