Wykonaj darmowy test!

09.09.2022

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu wraz z Partnerami chcą zachęcić do wzięcia udziału w programie profilaktycznym pn. „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego- badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn.”

Projekt jest skierowany do osób w wieku pomiędzy 50 a 65 rokiem życia w celu dotarcia do jak największej ilości osób kwalifikujących się do badań przesiewowych w zakresie raka jelita grubego i zachęcenia ich do wykonania Testu na obecność Krwi utajonej w kale. Badanie kału na krew utajoną jest ogólnie przyjęte w diagnostyce wczesnego rozpoznania raka jelita grubego nieinwazyjne i łatwe do wykonania samodzielnie przez pacjenta, narzędzie w badaniach przesiewowych. Test służy do ilościowego oznaczania krwi utajonej w kale, nie widocznej gołym okiem. Nieprawidłowy wynik sugeruje, że może wystąpić krwawienie w przewodzie żołądkowo- jelitowym, które wymaga dalszych badań. Dodatni wynik testu jest wskazaniem do wykonania kolonoskopii.

Osoby chcące wziąć udział w badaniu, będą mogły pobrać bezpłatny zestaw testowy do samodzielnego wykonania w domu. Wykonany test należy złożyć w placówce z której został pobrany.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu
e-mail: profilaktyka@dco.com.pl

lub tel: 71 36 89 565 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00

Aktualności

06.02.2023

Ponad 13 tys. mieszkańców Dolnego Śląska wzięło udział w badaniach profilaktycznych w ramach Kampanii „Rak Chadza Wspak”. Kolejni mają na to szansę.

Czytaj więcej

24.11.2022

#RakChadzaWspak – znane Polki promują profilaktykę

Czytaj więcej

22.09.2022

Rak Chadza Wspak – kampania DCOPiH promuje badania, które przedłużają życie

Czytaj więcej